1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

Naujienos

Vėsaitė: į viešųjų pirkimų įstatymą įtrauksime energetinio efektyvumo reikalavimus

Tradicinė žaliavų suvartojimu pagrįsta pramonė jau išsisėmė, o XXI a. turi būti pagrįstas žaliuoju augimu, Lietuvos ekonomikos konferencijoje teigė ūkio ministrė Birutė Vėsaitė. Ir žadėjo, kad energetinio efektyvumo reikalavimai bus įtvirtinti viešųjų pirkimų įstatyme.

„Ūkio ministerija norėtų turėti klasterį, kuris būtų pagrįstas biokuro ruošimu, žaliosios energijos gamybą“, – sakė p. Vėsaitė.

Pasak jos, yra dar kelios nišos, kur galėtų augti Lietuvos verslas: informacinės technologijos, medicininės biotechnologijos, medicininis turizmas, pramoninis dizainas.

„Kita niša – mobiliosios technologijos. Mes, turėdami geriausią IT infrastruktūrą, nepakankamai išnaudojame šią sritį. Jau dabar matome, kad po poros metų mums pritrūks IT specialistų“, – kalbėjo ūkio ministrė. Jos nuomone, darbas informacinių technologijų srityje leidžia tuo pačiu auginti šeimą, dėl to turėtų būti patrauklus jauniems žmonėms.

Pasak p. Vėsaitės, Europa sensta, tad reikia didelį dėmesį skirti medicinai. „Reikia plėtoti biotechnologijas, kurios gamina atsargines žmogaus organizmo dalis. Lietuva galėtų rasti savo nišą turtingų pagyvenusių žmonių iš užsienio apgyvendinime ir priežiūroje Lietuvoje – atrasti medicininį turizmą“, - teigė p. Vėsaitė.

Jos manymu, 90% Lietuvos žmonių dar nepamiršo rusų kalbos, tad, išsprendus vizų klausimus, būtų galima pritraukti medicinos turistus ne tik iš Vakarų, bet ir Rytų.

Kita svarbi niša, kurią turėtų plėtoti Lietuva, pasak ūkio ministrės – pramoninis dizainas. „Turime išvystytą medienos pramonę. Bet ją gaminame kitiems, be savo prekės ženklo“, – apgailestavo ministrė.

vz.lt, Matas Noreika

 

 

 

Pagerank

Visos teisės saugomos. © www.birutevesaite.lt. E-sprendimas: Aurelija Lankelienė ir a4joomla.com