1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

Naujienos

Europos Tarybos Asamblėja dėl įsipareigojimų nesilaikymo pratęsė sankcijas Rusijos delegacijai

Strasbūre vykstančios Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) plenarinės sesijos metu trečiadienio vakarą priimta Rezoliucija, kurioje iki balandžio plenarinės sesijos pratęsiamos sankcijos Rusijos delegacijai: balsavimo teisių suspendavimas, dalyvavimas valdančiųjų komitetų posėdžiuose, rinkimų stebėjimas ETPA delegacijų sudėtyje. Tai padaryta remiantis išvadomis, kad Rusija neįvykdė 2014 m. balandžio mėnesį ETPA priimtos Rezoliucijos įpareigojimų, o situacija nuo to laiko Rytų Ukrainoje tik ženkliai pablogėjo.  

Rezoliucija priimta po įtemptų diskusijų, Asamblėjos narių nuomonėms išsiskyrus dėl balsavimo teisių Rusijai suspendavimo pratęsimo ar atšaukimo. Ir nors Rezoliucijos projekte  buvo pasiūlymas atšaukti balsavimo teisių sustabdymą grindžiant tai dialogo būtinybe, plenarinės sesijos metu dauguma balsų patvirtinta pataisa, pratęsianti šią sankciją ik balandžio sesijos.

Debatuose kalbėjusi Seimo delegacijos pirmininkė Birutė Vėsaitė ragino parlamentarus aiškiai pasisakyti už Rusijos balsavimo teisės ETPA suspendavimo pratęsimą, nes situacija Ukrainoje dramatiškai blogėja, tuo tarpu Rusija ir toliau neigia remianti Rytų Ukrainos teroristus ir neįvykdė nei vieno prieš devynis mėnesius priimtos ETPA Rezoliucijos įpareigojimo. Anot jos, balsavimo teisių atstatymas Rusijai, ir toliau eskaluojančiai konfliktą Ukrainoje, būtų Europos Tarybos demokratinių vertybių paniekinimas. Parlamentarams, kurie teigė, kad būtina palaikyti dialogą su Rusija, Seimo narė argumentavo, kad balsavimo teisių sustabdymas nėra dalyvavimo asamblėjos darbe sustabdymas, o dialogo atsisako pati Rusijos delegacija, grasinanti  nedalyvauti ETPA darbe, jei jai nebus atstatytos balsavimo teisės.

„Negaliu atsistebėti tuo, ką kalba jaunieji Rusijos Dūmos deputatai. Atrodo, kad grįžome į Šaltojo karo propagandos laikus. Vėl viskuo kalta Amerika ir supuvę Vakarai.“ , - apie Rusijos atstovų elgesį ETPA kalbėjo Birutė Vėsaitė. „Po vakarykščio balsavimo Asamblėjoje, kur buvo sustabdytos Rusijos delegacijos balsavimo teisės, Puškovas pareiškė, jog Rusijos delegacija palieka Asamblėją iki šių metų pabaigos, nors jų įgaliojimai sustabdyti tik iki balandžio mėnesio. Ką tai galėtų reikšti? Kad Rusija ir toliau tęs karą Ukrainoje, siekdama galutinai sužlugdyti jos ekonomiką, arba iki tol, kol bus nutiestas koridorius iš Rusijos į Krymą.“ , - teigė Seimo narė. Asamblėja taip pat nepritarė Ukrainos delegacijos siūlymui, kad Donecko ir Luhansko respublikos būtų paskelbtos teroristinėmis organizacijomis.

Pagerank

Visos teisės saugomos. © www.birutevesaite.lt. E-sprendimas: Aurelija Lankelienė ir a4joomla.com