1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

Naujienos

Ko Europos Sąjungoje bei Lietuvoje norėtų Kauno moksleiviai?

Gegužės 9-ąją minima Europos diena, kuomet buvo iškelta suvienytos Europos idėja. Artėjant šiai dienai, balandžio pabaigoje, LR Seimo narė Birutė Vėsaitė lankėsi Kauno miesto Šilainių mikrorajono mokyklose, kuriose su moksleiviais diskutavo apie Europos Sąjungos vertybes, jos reikšmę bei teikiamas galimybes kiekvienam piliečiui.

Aplankytos septynios mokyklos, pilietiškumo pamokose aktualiausiomis Europos Sąjungos temomis buvo diskutuota su moksleiviais nuo 7 iki 11 klasės. Beveik kiekviename susitikime aktyvūs moksleiviai užduodavo klausimus dėl ryškiausių dabartinio laikotarpio procesų – pabėgėlių krizės, Jungtinės Karalystės planų pasitraukti iš ES, krizės Ukrainoje ir t.t. Moksleivių užduoti klausimai taip pat atspindėjo ir Lietuvos aktualijas, susijusias su šalies ekonomika, emigracijos problemomis. Aktyviausiems moksleiviams buvo įteikti jaunimui skirti žurnalai iš Seimo Europos informacijos biuro.

„Tikrai džiaugiuosi dalies moksleivių aktyvumu bei žingeidumu – jie stebi ir domisi tuo, kas vyksta mūsų šalyje bei Europoje. Taip pat daugelis jų yra gerokai tolerantiškesni nei vyresnioji karta. Galima pastebėti, kad moksleiviams labai rūpi darbo užmokesčio Lietuvoje klausimas. Paprašyti išsakyti savo ateities lūkesčius, jie dažnai teigė, jog norėtų didesnių atlyginimų Lietuvoje, nemokamo aukštojo mokslo. To, apie ką diskutuoja ir patys politikai.“,- teigė Seimo narė. Po pilietiškumo pamokų taip pat buvo aplankytos bibliotekos, kurioms Birutė Vėsaitė perdavė naujausią medžiagą iš Seimo Europos informacijos biuro, taip pat Lietuvos Respublikos Konstitucijos knygeles.

Pagerank

Visos teisės saugomos. © www.birutevesaite.lt. E-sprendimas: Aurelija Lankelienė ir a4joomla.com