1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

Naujienos

Pradėti pirmieji pastatų renovavimo viešieji pirkimai per CPO katalogą

Ignalinos rajono savivaldybės valdoma bendrovė Ignalinos butų ūkis ir Visagino savivaldybė jau užsakė pastatų renovavimo darbus su projektavimo paslaugomis per Centrinės perkančiosios organizacijos (CPO) elektroninį katalogą. Bendrovė Ignalinos butų ūkis ketina per CPO įsigyti penkių daugiabučių pastatų, o Visagino rajono savivaldybė – vieno visuomeninio pastato renovavimo darbus.

„Pirkimai per CPO yra efektyvesni, nes perkančiosioms organizacijoms pačioms nereikia rengti pirkimų dokumentų, pirkimai įvykdomi kelis kartus greičiau ir skaidriau. Be to, dėl užtikrintos konkurencijos sutaupoma valstybės biudžeto lėšų“, – sako ūkio viceministras Marius Busilas.

Šiuo metu CPO elektroniniame kataloge paskelbus atnaujintą varžymą dėl minėtų 6 pastatų renovacijos darbų atlikimo varžosi 53 tiekėjai, su kuriais po konkurso buvo pasirašytos preliminariosios sutartys. Pasibaigus atnaujintam varžymuisi, kuriam perkančiosios organizacijos nustatė 15 darbo dienų terminą, su laimėjusiais rangovais bus pasirašomos pirmosios sutartys dėl pastatų renovavimo.

Pasak ūkio viceministro, Ūkio ministerijai pavyko laiku įdiegti skaidrų viešųjų pirkimų modelį, kuris turėtų užtikrinti sklandų renovacijos darbų pirkimą, ir net dvi savivaldybės, kurioms tai ypač aktualu, jau gali įsigyti pastatų renovavimo darbus per CPO.

Perkančiosios organizacijos pastatų modernizavimo darbus per CPO galės pirkti tiek su projektavimo paslaugomis, tiek ir be jų. Artimiausi planai – sudaryti galimybę per CPO pirkti ir statinio atnaujinimo (modernizavimo) investicijų plano parengimo, statinio energetinio naudingumo sertifikato parengimo ir statinio statybos techninės priežiūros paslaugas.

Atkreiptinas dėmesys, kad pasiryžusiems modernizuoti pastatus ir daugiabučius namus kitose Lietuvos savivaldybėse, valstybė yra įsipareigojusi finansuoti statinio atnaujinimo (modernizavimo) investicijų plano parengimą.

 

 

 

Pagerank

Visos teisės saugomos. © www.birutevesaite.lt. E-sprendimas: Aurelija Lankelienė ir a4joomla.com