1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

Naujienos

Katilinių modernizavimas mažins kauniečių išlaidas už šilumą

Lietuvos Respublikos Ūkio ministerija skyrė Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšas katilinėms modernizuoti. Tai džiugi žinia Kauno gyventojams. Pagaliau šiame mieste bus sustabdytas šilumos kainų augimas, o po katilinių modernizavimo ir pervedimo į biokurą, yra vilčių, kad jos pradės mažėti.

Socialdemokratų vadovaujama Ūkio ministerija skyrė lėšas „Inkaro“, „Šilko“ katilinės bei Petrašiūnų elektrinių rekonstravimui, keičiant naudojamą kurą į biokurą. Nors visoms katilinėms skirta tik po 6 mln. litų, o Petrašiūnų katilinės rekonstrukcijos kaina siekia apie 30 mln. litų, tai tik pirmas rekonstrukcijos etapas.

Vykstant antrajam etapui, europinis finansavimas bus pratęstas, nes Petrašiūnų elektrinė, kuri gali gaminti iki 50 MW šilumos, turės ženklią įtaką šilumos kainų mažėjimui. Projektą planuojama baigti iki 2015 metų šildymo sezono pradžios. „Šilko“ katilinės rekonstrukcija bus baigta anksčiau, tai jau antrasis modernizavimo etapas, o bendra projekto vertė siekia 9,8 mln. litų. „Inkaro“ katilinės rekonstrukcijos kaina – 18 mln. litų.

„Man ypatingai džiugu dėl šių pokyčių šilumos ūkyje, nes dar dirbdama Ūkio ministre priėmiau sprendimą, jog vertinant pateiktas paraiškas prioritetas būtų teiktas savivaldybėms, kuriose šildymo kaina yra didžiausia“, - sako Lietuvos Respublikos Seimo narė Birutė Vėsaitė.  „Kauno daugiabučių gyventojai moka didžiausią kainą tarp visų Lietuvos didmiesčių. Privalumą turėjo ir tie projektai, kuriuos įgyvendinant ketinama įrengti gamybos įrenginius, galinčius naudoti daugiau kaip vienos rūšies biokurą. Tai reiškia, kad katilinėms gali būti pasirenkami katilai, ne tik deginantys medžio drožles, bet ir miško kirtimo atliekas, šiaudus ir kitus atsinaujinančius šaltinius. Juolab, kad tokio pobūdžio katilai jau gaminami Lietuvoje ir jų panaudojimas šilumos ūkyje skatins nacionalinės pramonės atgimimą“, - įsitikinusi socialdemokratų Seimo narė B. Vėsaitė.

Katilų modernizacija nėra trumpalaikis procesas. Tačiau kartu su įsibėgėjančiu daugiabučių renovacijos procesu, kauniečiai gali tikėtis gerų naujienų, mažinant jų išlaidas už šilumą.


LSDP infocentras

Pagerank

Visos teisės saugomos. © www.birutevesaite.lt. E-sprendimas: Aurelija Lankelienė ir a4joomla.com