1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

Naujienos

Socialdemokratai pradeda ir laimi, arba politinis sezonas Žaliojo arklio metais

Įtemptas 2014 metų politinis sezonas pradeda įsibėgėti. Svarbiausi jo įvykiai – Prezidento bei Europos Parlamento rinkimai  - verčia tiek didžiąsias, tiek nykštukines Lietuvos partijas savo tarpe ieškoti tinkamų kandidatų arba pasuoti dėl prarastos vilties pasiekti ką nors apčiuopiamo. Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) viena pirmųjų iškėlė savo atstovo kandidatūrą LR Prezidento rinkimuose. LSDP kandidatas Zigmantas Balčytis yra patyręs politikas, ideologiškai nuoseklus, turintis tvirtą pagrindą po kojomis – socialdemokratų partijos skyrių struktūrą su stipriomis pozicijomis daugelyje šalies savivaldybių.

Tai ne tik suteikia pajėgią rinkimų kampanijos mašiną, bet ir siunčia aiškų signalą rinkėjams, jog šis kandidatas turi aiškią šalies raidos viziją, kurioje Lietuva – gerovės valstybė. Todėl apie savo politinę programą Z.Balčytis gali konstruktyviai kalbėti, susilaikydamas nuo aklos kritikos prezidentei. Prognozuojamumas ir aiškios pažiūros audringoje dabartinės Lietuvos politikos padangėje yra didelė vertybė.

Dabartinei šalies prezidentei imtis kūrėjo, o ne griovėjo vaidmens dažnai sekasi gana sunkiai. Žiūrint Vakarų valstybių politikų akimis, nepartinis prezidentas, labai kritiškai vertinantis visą partinę sistemą, yra keistas reiškinys – veikiau politinė anomalija nei brandžios demokratijos bruožas. Kitos didžiosios Lietuvos partijos į tokią susidariusią situaciją reaguoja labai atsainiai. Didžiausia opozicinė partija Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai jau kelintą kartą nesugeba iškelti savo kandidato prezidento rinkimuose.

 Darbo partija, pirmoji iš visų didžiųjų partijų iškėlusi kandidatą LR prezidento rinkimuose, dažnai elgiasi tarsi iš po jos kojų slysta žemė. Neįprasti sprendimai gali stebinti savo chaotiškumu. Štai, pavyzdžiui, Seimo pirmininkės siūlymas V. Landsbergiui suteikti valstybės vadovo statusą panašus į gražų reveransą praeities politikos lyderiui, tačiau ar kam nors pasirodė, kad tai nuoširdus, nesavanaudiškas sprendimas?

Ne paslaptis, jog V.Landsbergis yra labai svarbus dabartinės prezidentės Dalios Grybauskaitės rėmėjas bei šešėlinis politinis patarėjas. Dėl šios priežasties kyla klausimas ar tokiu žingsniu nėra siekiama “papirkti” profesorių ir per jo įtaką sušvelninti prezidentės požiūrį  į Darbo partiją bei juodosios buhalterijos bylos procesą. Įtarimus dar labiau sustiprina susilpnėjusi Darbo partijos kritika prezidentės atžvilgiu dėl VSD pažymos nutekinimo.

Taip, laiko iki prezidento rinkimų mūsų kandidatui liko nedaug, tačiau nuotaikos socialdemokratų tarpe yra kovingos. Mes pasiryžę laimėti prezidento rinkimus, nes jie mūsų partijai yra neišpasakytai svarbūs. Mūsų valstybei reikia daugiau socialinio teisingumo, Lietuvai reikia aiškesnės krypties užsienio politikoje, geresnių santykių, o ne karo, su kaimynais, veiksmingesnių prokurorų ir saugumo struktūrų darbuotojų.

Lietuvai reikia ne nuolat kritikos strėles laidančio prezidento, bet darniai dirbančio tiek su parlamentu, tiek su Vyriausybe. Pagaliau, Žmonėms reikia ne baimės, o širdžių prezidento. Turėdami gerai išvystytą partinę struktūrą, mes ne imituosime rinkimų kampanijas, o dirbsime taip, kad Žaliojo žirgo metai mus nuneštų į pergalę tiek Prezidento, tiek europarlamento rinkimuose.

 

Pagerank

Visos teisės saugomos. © www.birutevesaite.lt. E-sprendimas: Aurelija Lankelienė ir a4joomla.com